Proteus X1 Co-Processor
A VEGA G3-ban lévő Proteus X1 a Xilinx XC7A200T FPGA chip köré épül, több mint 200 000 logikai elemmel és 740 DSP egységgel. Ez a chip osztozik a Tesla G3 4 GB DDR4 rendszermemóriáján, ami erőteljes adatfeldolgozási képességeket tesz lehetővé. Az ARIES G3-tól eltérően a VEGA G3-ban a Proteus kizárólag fejlett digitális szűrővel és túlmintavételezéssel dolgozza fel a jelet, biztosítva, hogy minden bemeneti jel a DAC optimális mintavételi frekvenciáján működjön.
A VEGA G3 Proteus X1-ben futó algoritmust kifejezetten az online forrásokból származó zenei jelek feldolgozására optimalizálták, akár a beépített streamerről, akár a digitális bemenetekről van szó. Ez az optimalizálás jelentősen javítja a zenehallgatási élményt olyan zenék esetében, amelyek nem feltétlenül a legnagyobb felbontású formátumban állnak rendelkezésre.
Még jobb DAC a még jobb hangzásért
A VEGA G3 ugyanazt a Fusion DAC-konstrukciót tartalmazza, mint a VEGA 2.2, de egy fontos fejlesztéssel: az analóg átalakításhoz még nagyobb pontosságú végső kimeneti kapcsolóhálózatot kapott. Ez a fejlesztés a torzítás és a zaj jelentős, 30%-os csökkenését, valamint a dinamikatartomány 50%-os javulását eredményezi, így a VEGA G3 kivételes választás még a legigényesebb, páratlan hangteljesítményt kereső hallgatók számára is.
Pure DAC Mode
A Pure DAC üzemmód a VEGA G3-ban optimalizált jelútvonalat tesz lehetővé az eszköz streaming képességeinek letiltásával. Ez a funkció különösen előnyös azon felhasználók számára, akik inkább más módszerekre támaszkodnak hangtartalmuk streameléséhez. A Pure DAC módban a VEGA G3 a lehető legtisztább jelútvonalat biztosítja, ami kiváló minőségű hanglejátszást eredményez.
A VEGA G2.2 és G3 az előd, a G2.1 már lenyűgöző alapjaira épül, megtartva az olyan kulcsfontosságú funkciókat, mint az AURALiC saját Fusion DAC felépítése, a Direct Data Recording (DDR), a galvanikus szigetelés, a passzív analóg hangerőszabályozás és az analóg előerősítő. Az egyedülálló VEGA G2.2 és G3 egyedi felépítése elkerüli a PLL áramkör használatát, mivel az nem képes teljes mértékben eltávolítani a torzítást és a jittert, amely az eredeti órajelben jelen van. Ehelyett az audioadatokat közvetlenül a Tesla G3 feldolgozó platform rendszermemóriájába írja, teljesen megkerülve az eredeti órajelet. Mivel a ezen élvonalbeli technológiák eredményeként a VEGA G2.2 és a G3 immunis a bemeneti jellel érkező torzítással és jitterrel szemben, a lehető legmagasabb szintű hangminőséget biztosítja.
A VEGA G2.2 és a G3 mostantól a fejlett Tesla G3 platformot tartalmazza, amely jelentős mértékben növeli a feldolgozási teljesítményüket és képességeiket. Ezen kívül az új, kettős 60fs Femto Clocks táplálja a DAC működését, és időzíti a Tesla G3 által a DAC-ba kimenő adatokat. Az eredmény egy páratlan hallgatói élmény, lenyűgöző részletességgel, tisztasággal és pontossággal, amely mentes minden torzítástól és jittertől.
Passzív analóg hangerőszabályzó
Az analóg hangerőszabályozásra magasabb rendű, jobb minőségű megoldásként szokás tekinteni.
Bár a digitális hangerőszabályozás pontosan csökkentheti a jelszintet, nem képes csökkenteni a kimeneti jel zajszintjét. Ennek eredményeképpen a digitális hangerőszabályozás használatakor a hangerő csillapítására jel nagymértékű csökkentésére, a rendszer dinamikatartománya erősen csökken. Analóg hangerőhangerőszabályozás azonban képes mind a jelszintet, mind a zajszintet csökkenteni, miközben a rendszer dinamikai jellemzői megmaradnak.
A VEGA G2.2 és G3 valódi analóg létraellenállásos hangerőszabályozással rendelkezik, amely kivételes és
zajmentes vezérlést biztosít torzítás bevezetése nélkül. Ez a hangerőszabályozó rendszer nyolc coillatch relét tartalmaz, amelyek működésképtelenül inaktívak maradnak, így nem fogyasztanak áramot és nem bocsátanak ki EMI-zajt.
A rendszer beállítása után elektronikusan láthatatlan marad, ezáltal is biztosítva a VEGA G2.2 és G3 kiemelkedő hangminőségét.
Direct Data Recording
Mind a VEGA G2.2, mind a VEGA G3 az AURALiC saját fejlesztésű Direct Data Recording (DDR) technológiával. A hagyományos DAC-okkal ellentétben, amelyek egy PLL (Phase Lock Loop) áramkörre támaszkodnak a bejövő órajel rekonstruálására, a DDR technológia elkerüli a PLL áramkör használatát. Ehelyett az audio adatokat közvetlenül a Tesla G3 feldolgozó platform rendszermemóriájába továbbítja, megkerülve az eredeti órajelet.
Analóg előerősítő
A VEGA G2.2 és G3 megtartja az eredeti VEGA G2.1 sikeres analóg előerősítő funkcióját. Ezt a funkciót az új kialakításban továbbfejlesztették, a kimeneti szint 4,4Vrms-ról 6Vrms-ra nőtt, hogy megfeleljen a legnagyobb teljesítményigényű erősítők igényeinek is. Ezenkívül az ORFEO A osztályú kimeneti modulok biztosítják, hogy a szimmetrikus kimenet jóval 600 ohm alatti terheléseket is képes meghajtani, a minimális teljesítményromlással. Szükség esetén a felhasználók szoftveresen letilthatják az előerősítő funkciót, a kimeneti szint 2Vrms-ra csökkentésének lehetőségével, ami lehetővé teszi külső előerősítők használatát. Emellett házimozi "bypass" üzemmód is rendelkezésre áll az analóg bemeneti csatornákhoz.
Galvanikus leválasztás
A modern high-end DAC-ok kivételes dinamikatartományt képesek biztosítani, amely képes felfedni az eredeti felvétel legapróbb részleteit is. Ám az ilyen dinamikatartomány egyúttal megköveteli a rendkívül tiszta órajelet, tiszta tápellátást és a DAC-ba táplált jelek tisztaságát is. Annak érdekében, hogy semmilyen zaj ne juthasson be a DAC áramkörbe, a VEGA G2.2 és G3 modellek nagysebességű galvanikus leválasztókkal vannak felszerelve, amelyek a Tesla G3 feldolgozó platform és az ultraérzékeny audioáramkör között helyezkednek el. Ezek az izolátorok biztosítják a fizikai elkülönítést és az interferencia elleni védelmet a DAC számára, miközben lehetővé teszik az adatátvitelt.